in

Анастасія Петришак: «Усе що мене оточує, я пробую описати музикою»

alt   Незважаючи на молодий вік, 17-річна скрипалька Анастасія Петришак з Івано-Франківська, здобула перемогу у численних престижних міжнародних конкурсах, та акомпанує знаменитостям із світовим ім’ям

Анастасія приїхала на Апенніни разом із мамою з Івано-Франківська у 2005 році для удосконалення техніки гри на скрипці. Навчання в Італії було мрією. Які і для більшості українців, це була країна Музики та Культури, з якої походять найважливіші світові композитори та виконавці – Вівальді, Паганіні, Верді, Пуччіні, Россіні… «Завдяки батькам я реалізувала мрію навчатися спочатку в Болонії, а пізніше у Пармі, Кремоні, Імолі, Губбіо, Сієні.» – Розповідає Анастасія.

Її любов до музики почалася у 5 років, спочатку вона вивчала фортеп’яно, а пізніше – відкрила для себе скрипку. Захоплення цим інструментом не залишає Анастасію по-сьогодні: «Одного разу під час прогулянки Івано-Франківськом, я побачила вуличного скрипаля та захоплених слухачів, які обступили його тісним колом. Мене захопила музика скрипки, її схожість із людським голосом. Скрипка це – малий інструмент, який володіє величним звуком».

Маленька Настуся не могла забути дивовижну мелодію. «На наступний день тисячу разів повторяла слово «скрипка» і в кінці кінців моя мама здалася, і відвела мене в музичну школу» – згадує Анастасія. На той час восьмирічна дівчинка була достатньо дорослою, щоб почати вивчення інструменту. Після того які вчителька виявила її обдарованість, негайно порадила починати навчання. «Мені пощастило в тому, що мої першим педагогом, яка навчила любити та розуміти музику, була Марта Калинчук».

З того часу Анастасії пощастило зустріти багато чудових викладачів. Після приїзду в Італію навчалася у Болонії у консерваторі “G.B. Martini” під керівництвом Карла Ферраро. Закінчила із відзнакою консерваторію Парми “Arrigo Boito”, далі успішно склала вступні іспити на курс вдосконалення музичної майстерності у інтернаціональній академії “Walter Stauffer”. Так склалося, що в Італії її музичний шлях пересікся із українським скрипалем-віртуозом Олександром Семчуком, завідувачем кафедри струнних інструментів академії «Зустрічі із маестро» у Імолі.

altКожен із вичителів залишив знак, та сприяв її професійному росту: «Усім їм я вдячна за це. Та особливо хотілося б подякувати моїй першій вчительці, Марті Іванівні, яка була не тільки педагогом, але й близькою мені людиною. Зараз таким викладачем та другом є Костанца Фрей».

В даний час для отримання вищої музичної освіти Анастасія починає курс Високого музичного та артистичного мистецтва другого рівня в інституті Монтеверді, що у Кремоні. Одночасно веде активну концертну діяльність як скрипалька-солістка, виступає разом з італійськими оркестрами та артистами міжнародного рівня (зокрема Андреа Бочеллі). Незважаючи на те що вона – переможниця шістьох професійних конкурсів в Україні та Італії, дівчина мріє навчатися у відомій музичній школі Джуліард що у Н’ю Йорку, вважаючи що досконалості у музиці меж немає.

Її життя не окреслюється лише музикою. Їй подобається спорт: біг та плавання. Із книжок вона черпає фантазію, що допомагає інтерпретувати музичні твори: «Для музиканта важливо підтримувати та розвивати уяву. Я люблю природу, захоплююся силою у своїй простоті, люблю море, музику хвиль, подорожувати та відкривати нові місця, знайомитися з людьми … Це збагачує мене, як людину. Усе що мене оточує, я пробую описати музикою». – Завершує молода скрипалька.

Маріанна Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українські іммігранти з усієї Італії здійснять паломництво до гробу св. апостола Павла

Податок на обмін валют не стосуватиметься “заробітчан”