in

«Берег надії» для інвалідів, хворих на ДЦП та їх батьків

alt   Громадська організація «Берег надії» – це берег надії для молоді – інвалідів, хворих на ДЦП та батьків, які виховують таких дітей, це осередок соціально-психологічної реалізації родин, яких життя підкосило такою проблемою, як хвора дитина.

Найбільша цінність кожної родини – це діти, і найважче усвідомлювати, що  ваша кровинка хвора, невиліковно хвора – це тягарем лягає на плечі батьків  і відгукується болем в серці на довгі роки, на все життя…..
Змістом нашого задуму, нашої роботи стало завдання допомогти таким людям морально і психологічно. Особливо гостро проблема знехтування  і байдужості по відношенню до хворих на ДЦП постає тоді, коли вони фізично покидають вік дитинства і переходять у доросле життя – вони стають самотніми… Самотність – це найважчий психологічний стан , який ускладнюється депресіями. Молодь і підлітки з обмеженими можливостями залишаються поза увагою суспільства, такою категорією хворих людей  наше суспільство психологічно і соціально не опікується. Ми, створивши «Берег надії», намагаємося, по можливості, допомагати такій молоді, створивши умови для постійного спілкування з друзями, розвитку особистісних здібностей і можливістю відчути себе повноправним членом суспільства.

Громадська організація соціально-психологічної реабілітації  «Берег надії»  відзначила свою першу річницю. У нас є великі здобутки в роботі. Ми працюємо тричі на тиждень і наші відвідувачі не пропускають дні зборів, охоче приходять на цікаві заняття та спілкування, на творчі вечори і організовані тематичні зустрічі. Налічує організація 20 молодих людей, постійно приходять батьки, які активно допомагають в роботі, беруть участь у здійсненні творчих проектів, радять і діляться своїми ідеями.

За рік роботи ми досягли своєї головної мети – створили велику дружню сім’ю, в якій панують любов і повага, взаєморозуміння і підтримка. Юнаки і дівчата розкрили свої таланти, здібності, і, що найголовніше, серця.

Така молодь потребує уваги найбільше – просто звичайного доброго  слова, щирої людської посмішки, відкритого позитивного ставлення. Наші молоді люди, які по віку вважаються дорослими, залишаються в глибокому дитинстві, де панує зовсім інша соціальна і психологічна атмосфера. Вони радіють як малі діти і так само поводяться, так само спілкуються і так само чекають уваги і подарунків. Вони не мають матеріальної зацікавленості і не думають про вигоду, вони радіють прояву до них уваги –  і це головне для них. Тому ми щиро вдячні всім людям, які зрозуміли нашу проблему  і щиро намагаються допомогти.

 На новорічні свята ми отримали багато подарунків, і особливим сюрпризом стала гуманітарна допомога від української асоціації міста Неаполя «Ucraina Onlus».  Висловлюємо найщиріші слова вдячності засновницям асоціації сестрам-лучанкам  Жук Тетяні Олександрівні та Вернардінкас Наталії Олександрівні, активному члену організації, жителю міста Неаполь Гатку Уго, а також жительці міста Володимир-Волинський Сачук Валентині Анатоліївні за виявлену людяність і розуміння, надання гуманітарної допомоги та створення казкового настрою для нашої молоді в новорічні свята.

Приємно і тепло стає на душі, коли ти думаєш і знаєш, що є на світі такі дивовижні люди, як ці дві сестри. На далекій чужині згуртувати біля себе сотні людей з цілої України, з різних регіонів, допомагати у вирішенні різних проблем і при тому не забувати таких дітей, як наші – з «Берегу надії» – це не всім під силу. Хоча ми знайомі лише завдяки інтернету і телефону, та вони змогли відчути нашу потребу і відгукнулись до нас з теплом. Дивовижно чуйним до наших дітей-інвалідів виявився також сіньйор Уго Гатто. Особлива йому подяка, бо хоча ми для нього зовсім чужі і розмовляємо на різних мовах, та виявлення його ставлення до нас вражає. Доброчинність не потребує перекладачів і кордонів не має… Також ми хотіли б подякувати жителям міста Нововолинська  Матіяшу Василю і його сину Едуарду, які привезли нам  італійський подарунок.  Земний вам уклін, добрі люди, за чуйність і милосердя!

    Ми багато працюємо на розвиток  нашої організації –  створили творчі гуртки, власний сайт, проводимо екскурсії і зустрічі, різні благодійні акції, шукаємо спонсорів та меценатів, співпрацюємо з місцевою газетою «Рідне місто» і місцевим телебаченням. Також підтримуємо постійну співпрацю з Миколою Гінайлом – головою правління благодійного фонду «Матері Божої неустанної помочі», який постійно тішить нашу молодь подарунками.

 Ми поступово йдемо до мрії – створення умов повної соціальної реабілітації для молоді та підлітків інвалідів, створення Центру соціально-психологічної реабілітації молоді з обмеженими можливостями. Ми віримо, що з допомогою добрих і чуйних людей мрія наших дітей здійсниться.

Тетяна Жук, Президент Асоціації

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Як українці у Варезе колядували (ФОТО)

Lo splendore della fede. Ucraini di Varese festegiano il Natale