in

Moлитва за український народ та пісня для емігрантів в Венеції

Заслужена артистка Ірина Лончина вітала Україну разом із венеційськими українцями

Цього року до Венеції для відзначення дня Незалежності України було запрошено заслужену артистку України Ірину Лончину.
За традицією святкування розпочалося у давній венеційській церкві Santa Chiara із Божественної літургії за весь український народ та присутніх українських емігрантів. Також українська громада в цей день привітала свого пароха з днем народження.

Святковий концерт відбувся у палаці Palaplip у Венеція – Местре у співпраці із відділом культури муніципалітету Венеція, із координаційною радою по захисту прав емігрантів провінції Венеція. Привітання із святом від Генерального консульства України в Мілані для української громади зачитав президент громадської організації «Оберіг», Юрій Журавель.

Для всіх було несподіванкою те, що концерт розпочався із пісень іменинника отця Саранчука. Мелодійний голос виконавця та гармонічні акорди гітари зачарували слухачів, подарували хороший настрій усім присутнім. Квіти та численні оплески були ознакою вдячності за прекрасні пісні.
На сцену вийшла українська красуня і талановита співачка, заслужена артистка України Ірина Лончина, у своїх піснях вона немов би привезла частинку України для емігрантів.

По перерві президент асоціації «Л’Україна», Ігор Федорків привітав присутніх із святом і надав слово ассессору по культурі комуни Венеція Тіціані Агостіно. Представник муніципалітету привітала усіх із святом, підкреслила працьовитість українців, відзначила великий вклад українських емігрантів у розвиток економіки регіону Венето.

І знову від душі співала неперевершена співачка про маму, про рідну хату, про любов…А авторська  пісня «Мати-емігрантка», спеціально написана для всіх жінок – заробітчанок  викликала великий емоційний спалах. Сльози котились по щоках майже у всіх присутніх. Ностальгія… Весь зал стоячи аплодував.

Та наступні веселі пісні та коломийки розвеселили … Хтось не втримався і пішов у танок. А для своїх прихильнмиків чарівна артистка подарувала автографи на власних дисках.

Захід відбувся за ініціативою та участю пароха української греко-католицької церкви у Венеції отця Олексія Саранчука та церковної громади у співпраці з громадською організацією «Оберіг» та культурною асоціацією «Л’Україна»


Ігор Федорків,
президент культурної асоціації «Л’Україна»

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Україна і Голодомор у графіці італійського художника

Зміни дорожнього кодексу Італії для тих, хто недавно отримав водійські права