in

Італійський “Майдан” vs. російська пропаганда

Координатор асоціації
Леся Татарин, координатор асоціації в регіоні Лаціо
   В Італії створено італійсько-українську неурядову асоціацію “Майдан”. Її мета – захищати українців та українську культуру, в тому числі – від агресивної пропаганди Кремля.

Асоціація “Майдан” виросла з чотирьох груп у соціальній мережі Facebook, найбільшою з яких є “Італія-Україна: одне почуття, одне кохання”. У часи свого створення ця остання група була лише невеличким утворенням, активісти якого давали поради щойно прибулим до Італії щодо оформлення документів, ділилися історіями життя та рецептами української кухні, говорили про літературні процеси у сучасній Україні.

Інформація з вуст очевидця

З початком подій на Майдані у Києві наперед вийшли політичні новини, фотографії з місця подій. Один з організаторів асоціації “Майдан”, Мауро Воерціо, що має туристичну агенцію у Києві, став практично репортером з місця подій. “Від початку Майдану я був там і мав честь встановити італійський прапор над нашим наметом, – розповідає Мауро, який останні сім років постійно подорожує між Турином і Києвом. – Я вирішив, що моя участь має носити журналістський характер. Одразу ж стало зрозуміло, що почнеться велика гра в дезинформацію, відтак потрібна правдива інформація з вуст очевидця”.

До того ж, організатори-українці, як-от координатор асоціації в регіоні Лаціо Леся Татарин, перекладали новини з української у режимі нон-стоп. Великою мірою саме завдяки публікації неупередженої інформації про українські події, до того ж італійською мовою, група швидко розширилася. Якщо на початку до неї входили кілька сотень користувачів, то нині їх нараховується близько чотирьох тисяч.

З початком російської агресії в Криму інформації стало ще більше. А після масштабної проукраїнської маніфестації у Мілані стало зрозуміло: час виходити на якісно новий рівень. Так і була створена власне асоціація “Майдан”. Причому народилася вона з народної ініціативи, як і сам Майдан, зауважує її голова Фабіо Преведелло.

“Дух Асоціації є також виключно волонтерським, – пояснює Мауро Воерціо, – власне, як дух київського Майдану. Нас ніхто не фінансує, і ми є позапартійними. Але не аполітичними. Якщо хтось з політиків поділяє наші цілі та цінності й хоче допомогти – ми це тільки вітаємо”. Нині Асоціація встановила контакти з деякими європарламентарями.

Долі мільйонів на кінчику пера

Якими ж є цілі та цінності асоціації “Майдан”? Головною метою є об’єднати довкола себе українські організації по всій Італії і діяти разом, підтримуючи українську культуру. Передбачається, що в кожному регіоні буде свій координатор “Майдану”.

“Зараз, у стані війни, звичайно, йдеться не так про культуру, як про інформаційний захист громадян України, – пояснює Мауро Воерціо. – Ми боремося з дезинформацією, яку у великій кількості виливає на наші голови кремлівська пропаганда. Ми розуміємо: якщо в Італії деякі ЗМІ так само завдяки Кремлю змальовують українців як нацистів чи фашистів, це позначається на ставленні до громадян України, які тут живуть та працюють. Італійські ліві – насамперед комуністи – вже часто бачать українця як ворога, фашиста”.

Тому волонтери організації продовжують інформаційну кампанію в соціальних мережах і не відмовляють нікому, хто щиро хоче зрозуміти правду. “Щоправда, нас також не оминули прокремлівські тролі, – зазначає Леся Татарин. – Були дуже неприємні випадки, і тепер ми уважно фільтруємо, кого включати у списки учасників, а кого ні”.

У найближчих планах Асоціації – прийом дітей Майдану на відпочинок в італійських родинах. А потім, коли в Україні все владнається, кажуть організатори, італійський “Майдан” стане просто асоціацією для тих, хто пов’язаний з Україною чи кому просто симпатична українська культура. “І буде займатися справами нормальної асоціації: фотовиставки, гастролі співаків, культурні зустрічі членів окремого регіону, спільні поїздки на відпочинок у Карпати”, – зауважує Мауро Воерціо.

Наразі ж в організаторів “Майдану” ілюзій немає: розслаблятися ще зарано, шлях України ще довгий. Але кремлівській пропаганді можна протиставити згуртованість та щирість.

http://www.dw.de

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Юні ужгородці представляли Україну на Міжнародному конкурсі хорових колективів в Італії

Дочасні вибори президента України в Італії опинилися на межі зриву