in

V Всесвітній Форум українців обговорить стратегію співпраці держави з трудовими мігрантами

Вироблення стратегії співпраці держави з українцями за кордоном, передусім з громадянами України, стане одним з головних питань V Всесвітнього Форуму українців, що відбудеться в Києві 19-21 серпня.
“За останніми висновками ООН, зараз серед трудових мігрантів – близько 7 мільйонів українських громадян”, – сказав О.Шокало, член оргкомітету форуму.

На його переконання, для України в плані повернення цих громадян на батьківщину має слугувати взірцем Казахстан, який, захищаючи національні пріоритети, ухвалив державну програму з повернення співвітчизників.

“Четверта хвиля” ініціювала прийняття “еміграційного” закону і на його основі – програми повернення українців в Україну. Для цього у нас треба вирішити величезний комплекс проблем, передусім економічних”, – зазначив О.Шокало.

Як поінформував виконавчий директор “Ради українців Казахстану”, співкерівник Української світової економічної мережі МГОУ “Четверта хвиля” Володимир Скрипник, у Казахстані більше 10 років працює ця унікальна програма. “Завдяки цій програмі державі вдалося відновити свою націю – якщо при розпаді СРСР корінне населення становило менше половини, зараз його в країні – 51% завдяки тому, що повернулося 5 мільйонів казахів. Ця програма багато в чому може бути корисна і для нашої держави”, – підкреслив він.

За словами В. Скрипника, становище української діаспори в Казахстані суттєво відрізняється від інших країн, зокрема, Росії. “У Казахстані третя в світі – близько 1 мільйона – українська діаспора. Вона займає дуже сильні позиції – діє понад 20 громад, більше 20 недільних шкіл, є українська школа-ліцей, видається українська газета. Усе це фінансово забезпечує держава”, – підкреслив В.Скрипник.

УКРІНФОРМ

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Український ринок автоперевезень не задовільняє Європу

Дозволи на проживання із балами. Оцінюватиметься інтеграція в суспільсво