in

V Всесвітній Форум українців зібрав 300 делегатів з понад 40 держав світу – оргкомітет

V Всесвітній Форум українців, який 19 серпня відкрився в Києві, у Національній опері, зібрав 300 делегатів з понад 40 держав світу – представників громадських організацій з України, західної та східної діаспор. Про це повідомив член оргкомітету форуму – заступник голови Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний на прес-конференції в УКРІНФОРМі.

“Українство на V Всесвітньому Форумі має показати, що ми є реальна глобалістична сила, що ми є великий потенціал єдиного українського організму”, – підкреслив М.Ратушний.

Він зазначив, що найбільша делегація очікується з Російської Федерації – понад 20 осіб. “Там найчисленніша українська громада і одні з найбільших проблем, які стоять перед закордонним українством. Зокрема, до сьогодні в Росії немає жодної повноцінної української школи”, – констатував М.Ратушний.

За його словами, ці проблеми обговорюватимуться на одній із 7 секцій, що, крім пленарних засідань, працюватимуть на форумі. Крім “Українці в Росії”, це також секції “Четверта хвиля міграції”, з гуманітарних, освітніх, молодіжних, правових та інформаційних питань.

Крім того, на форум запрошено 50 почесних гостей з усього світу. “Це не тільки українці, це також люди, які багато роблять для сприяння українцям за кордоном”, – уточнив М.Ратушний.

Як нагадав заступник голови оргкомітету Форуму – голова УВКР Дмитро Павличко, 20 млн етнічних українців живе за кордоном, з них 3 млн – у Росії, близько 1 млн – у Казахстані, чимало у США, Канаді, Бразилії, Австралії та середземноморських країнах.

Організатор форуму – Українська Всесвітня Координаційна Рада за участю Міністерства культури України.

Як зазначалося, з державного бюджету виділено 3 млн 300 тисяч гривень на проведення форуму.

Читайте також:

В Києві пройшов V Всесвітній форум українців (Відео)

V Всесвітній Форум українців обговорить стратегію співпраці держави з трудовими мігрантами

V Всесвітній Форум українців відбудеться у Києві в серпні

 

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Дозволи на проживання із балами. Оцінюватиметься інтеграція в суспільсво

Шлюб між двома іноземними громадянами, що проживають в Італії нелегально