in

Волонтери в Мілані презентували стрічку про легендарний шлях українських бійців

У Мілані презентували документальний фільм “Я піду за сонцем” про бойовий шлях легендарного 90-го окремого аеромобільного батальйону імені Героя України Івана Зубкова

Волонтери громадської організації “З країною в серці” вирішили, що про українських військових повинні знати і за межами України. Тож за ініціативи волонтерів, які від початку бойових дій допомагають військовим 18 лютого у Генеральному консульстві України в Мілані для всіх бажаючих було презентовано документальний фільм “Я піду за сонцем”, повідомляє “5 канал“.

Документальний фільм “Я піду за сонцем” розповідає про історію 90-го окремого аеромобільного батальйону, який народився саме під час АТО – першу його основу склали добровольці. Автором ідеї картини виступив Юрій Маковій, він і зібрав команду, яка втілили в життя цей задум.

Фільм представили бійці підрозділу, які побували у самому пеклі АТО. Олександр Скрипнюк бився зі своїми побратимами в аеропорту Донецька, ворог зумів захопити його в полон тільки непритомним. Сергій Приймак теж там воював. Медик Микола Вітенко витягував поранених товаришів під шаленими обстрілами промзони в Авдіївці 90 днів.

“Я вважаю дуже важливими такі заходи, – сказав волонтер Юрій Маковій, голова громадської організації “З країною в серці”. – Адже про подвиги хлопців треба розповідати не тільки у нас, а й за кордоном. Першою ластівкою став Мілан. Ми зробили переклад фільму італійською. До того ж, у цій країні живуть і працюють багато українців, у котрих, як показала ця зустріч, болить серце за Батьківщину. Цікаво, що в залі були люди з Херсонщини, які впізнавали людей на екрані, тому що і самі вони, і їхні родичі допомагали 90-му батальйону, коли підрозділ виконував завдання в їхніх краях. Добре, що разом з моїми однодумцями вдалося організувати поїздку хлопців у Мілан. Сергію, Олександру й Миколі було що розповісти всім, хто прийшов. До речі, хочу подякувати генеральному консулу України в Мілані Роману Горяйнову і всім працівникам консульства за підтримку”.

Проте, самим лише показом стрічки справа не закінчилася. 19 лютого в Мілані дала концерт Анастасія Приходько, яка виконує саундтрек “Я піду за сонцем” для однойменного фільму.

Волонтери громадської організації “З країною в серці” зазначають, що Мілан – не єдиний пункт на “італійському маршруті”. У їхніх планах також Брешія, Комо, Генуя… Загалом – близько десяти міст, де є українські громади.

“У планах – переклад документального фільму іншими мовами, зокрема – англійською, щоб про звитяги українських десантників узнали, наприклад, і в Канаді. Адже звідти наша діаспора постійно надсилає допомогу Збройним Силам України”, – зазначили волонтери організації “З країною в серці”.

_________________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У “ДНР” хваляться, що італійці шикуються у чергу, щоб інвестувати у “республіку”

Робота в Італії: як знайти хорошу вакансію