in

Діаспора обурена законопроектом, що позбавляє громадянства тих хто має паспорти інших держав

Для закордонних українців паспорт не дає можливості жодним чином ним зловживати, а є у більшій мірі лише маркером самоідентифікації.

Саме тому діаспору так обурив законопроект, що передбачає позбавлення українського громадянства тих осіб, які мають паспорти інших держав. Таку думку в ефірі Громадського радіо висловила співзасновниця мережі Global Ukrainians Віолета Москалу.

«В цьому законопроекті чітко прописана автоматична заборона мати український паспорт у випадку, якщо є інше громадянство. І на сьогодні ми знаємо, що є мінімум 500 000 українців, які мають друге громадянство в інших країнах», — сказала Москалу.

За її словами, реакція діаспори дуже консолідована: «Якщо подивитися на офіційні заяви від найважливіших діаспорних організацій: Світовий конгрес українців написав публічну заяву,  де вони кажуть, що законопроект дуже шкідливий. Українська координаційна всесвітня рада так само зробила заяву. Ми від Global Ukrainians зробили її буквально в перший день».

«Ми попросили звернути увагу на те, що є великі ризики для закордонних українців, а також створити національну комісію з широкого кола питань, пов’язаних з громадянством та із захисту прав закордонних українців. Найбільше здивувало, коли ми спілкувалися з різними народними депутатами в різних фракціях, ніхто навіть не подумав, в чому причина такої реакції. Крім цього законопроекту від президента, є 4-5 інших — різні партії хочуть знайти інструмент, щоб позбавитися від незручних депутатів», — наголосила співзасновниця Global Ukrainians.

«Ми пропонуємо повернутися до парадигми більш здорового глузду, прагматизму і реально дивитися на цифри, — додала вона. — Фінансова підтримка під час Майдану — це одне. Але ми знайшли дані, що вона була і до Майдану. Наприклад, 2012 року за докладом представництва України Міжнародної організації з міграції суми приватних грошових переказів, що надійшли в Україну в 2012 році, оцінюються на рівні 7,5 мільярдів доларів США, що становить 4% ВВП України в тому ж році. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій за той же 2012 рік був 6 мільярдів доларів США. Ми бачимо, що діаспора є найбільшим інвестором і фінансовою підтримкою для України».

За словами Віолети Москалу, прийняття цього законопроекту можна розцінювати як наступ на права людини.

«В Україні ніхто не має права позбавляти громадянства. Цей нещасний законопроект — це для нас якийсь діаспорний глобальний майдан. На першій прес-конференції ми порівняли, що для нас ці закони схожі на закони 16 січня», — зауважила вона.

«Дуже довгий час нас психологічно тримали у заручниках через невизначення законів і через те, що це хибно інтерпретується: ви порушуєте закон. Коли в 2014 році я почала читати закон про громадянство і Конституцію, радилася із друзями-юристами, мені пояснили з юридичної точки зору: коли написано, що не визнається, в жодному разі це не можна трактувати — забороняється. Тобто, єдине громадянство — це єдине для нас усіх, а не визнається — це не забороняється», — пояснила Віолета Москалу.

Нагадаємо, діаспора просить публічних слухань щодо змін до закону про громадянство.

_______________________________________

БІЛЬШЕ НОВИН:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

«Жінки-іграшки»: як ТБ в Італії показало жінок із Східно Європи

Розмитнення в 2017 році. Нововвведення, секрети і цікаві моменти