in

«Свобода» наполягає на законодавчому забезпеченні виборчих прав українців за кордоном

   Лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявив, що чинне законодавство не сприяє реалізації виборчих прав громадян України за кордоном, передусім українських трудових мігрантів в Італії, Іспанії, Португалії та інших державах.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За словами Тягнибока, «Свобода» запропонувала на Погоджувальній раді ухвалити закон з метою забезпечення реалізації виборчих прав громадян України, які проживають за кордоном. Зокрема, це законопроект № 4595 від 27.03.2014, про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення голосування за кордоном – (ініціатори законопроекту – свободівці Панькевич О.І, Бондарчук О.В.).

Шляхом внесення змін до законів України «Про вибори Президента України», «Про вибори народних депутатів України», «Про Державний реєстр виборців» пропонується встановити порядок утворення закордонних виборчих дільниць на тимчасовій основі за межами дипломатичних установ України, а також удосконалити механізм зміни виборчої адреси та зміни місця голосування.

Зокрема, законопроектом встановлюється, що окрім постійних закордонних дільниць при дипломатичних представництвах, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України, можуть утворюватися тимчасові дільниці при українських інформаційно-культурних центрах, освітніх закладах, земляцьких спільнотах, де компактно проживають громадяни України. Такі виборчі дільниці утворює Центральна виборча комісія за поданням Міністерства закордонних справ України на підставі звернень громадських об’єднань (не менш як 500 клопотань громадян України).

http://vgolos.com.ua

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Антивоєнна хода у Венеції

Італійський прем’єр про зустріч у Мілані: Ми зробили важливий крок в дискусії щодо України