in

Спрощення легалізації увійшло в дію

   Введено нові правила оцінки прибутку роботодавця, медичних довідок та умов проживання

 

Міністерства Внутрішніх справ, Праці, префектури та територіальні відділі праці змінили правила опрацювання документів по легалізації іноземних працівників.

Чорний список роботодавців
Передусім новинка торкнулася так званого «чорного списку», куди були внесені ті роботодавці, які в минулому подавали запити на амністії чи приїзд іноземних працівників за дектером флуссі, але не завершили процес подачі документів. До цього часу вони автоматично отримували відмову.
Відтепер у таких роботодавців питатимуть причину їхніх дій та проводитимуть оцінку в кожному окремо взятому випадку.

Якщо запит останньої легалізації було відхилено через «причини, пов’язані винятково із роботодавцем, проте контрибути було оплачено та іноземець підтвердить своє перебування в країні з 2011 року», працівнику видадуть дозвіл на проживання для пошуку роботи, тривалістю один рік. Це правило також розповсюджується на запити, відхилені у попередні місяці. Відділи імміграції повинні прийняти таких роботодавців вдруге.

Якщо робочі стосунки завершилися завчасно
Цей же декрет визначає, що навіть за умови, коли робочі стосунки завершилися до того, як відбувся прийом у відділі імміграції, працівник зможе одержати дозвіл на проживання для безробітних. Якщо до здачі фотодикталоскопічних даних (відбитків пальців) іноземець знайде нову зайнятість, він повинен подати копію декларацію про прийом на роботу, і зможе отримати дозвіл на проживання для підлеглої роботи.

Рівень прибутків роботодавця
Стає більш гнучкою оцінка фінансового забезпечення родин, які подали на легалізацію домашніх працівників.
Відтепер братимуться до уваги прибутки більш, ніж одного члена сім’ї. Тому можна буде донести додаткову документацію. У випадку прийому на роботу більше, ніж одного домашнього працівника, мінімальний розмір потрібного прибутку не подвоюватиметься (наприклад, 20 000 для одного працівника = 40 000 для двох працівників), територіальне відділення праці оцінюватиме кожен запит окремо.

Легалізація доглядальниць
Для легалізації доглядальниць (однієї чи більше) мінімального прибутку не передбачено. Інвалідність та потреба роботодавця в асистенції третіх осіб повинна підтверджуватися медичною довідкою, виданою домашнім лікарем. За відсутності такого підтвердження оцінка розміру прибутку проводитиметься на загальних умовах.

Стандарти житла
Врешті подолано іншу перепону: «Невідповідність правилам місця проживання не може бути перепоною для легалізації» – йдеться у декреті. Житло не може бути єдиною перешкодою для отримання дозволу на проживання. Якщо інші реквізити працівника і роботодавця відповідають закону, але вони живуть в маленькій квартирі із недостатнім метражем, все одно зможуть отримати пермессо.

Ельвіо ПАСКА,
переклад Маріанни Сороневич

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Українську молодь Італії запрошують на форум

Судді України та Італії стали ближчими