in

Cезонні робітники: уряд запроваджує нові правила в’їзду та проживання в Італії

Уряд Італії підготував новий декрет, який змінює правила в’їзду та проживання на території Італії іноземних сезонних працівників.

Проект декрету “Умови в’їзду та проживання в Італії громадян третіх країн, найнятих як сезонні працівники”, відповідно до вимог Директиви 2014/36 / ЄС, був затверджений в кінці липня.

Указ вводить деякі нововведення в Закон про імміграцію. Розглянемо найважливіші з них.

Сектори зайнятості

В першу чергу, декрет зазначає, що іноземні сезонні робітники можуть бути задіяні тільки в готельному секторі, сільському господарстві та туризмі.

Багаторазовий дозвіл на в’їзд в Італію

Крім того, отримати багаторазовий дозвіл на в’їзд в Італію тепер буде легше: працівнику достатньо пред’явити підтвердження того, що він працював в Італії за останні п’ять років, хоча б один раз (зараз необхідно доводити факт роботи в Італії, щонайменше, два роки поспіль).

Конвертація дозволу на проживання

Стає легше конвертувати дозвіл на проживання для сезонної зайнятості в дозвіл для постійної роботи: запит можна подавати вже через три місяця від початку здійснення сезонної зайнятості. Зараз ця можливість надається лише тим, хто вже був на сезонних роботах в Італії у попередні роки.

Житло працівників

Важливе нововведення стосується роботодавців. Орендна плата за житло, що надається працівникові, не може бути надмірною, по відношенню до заробітної плати іноземного працівника та не складати більше третини місячного заробітку. Крім того орендна плата не може автоматично зніматися із зарплати.

Відмова у приїзді працівника
Якщо компанія, отримає відмову у видачі дозволу на приїзд працівника, по причинах, пов’язаних з роботодавцем (зокрема відсутність реквізитів), останньому доведеться заплатити працівнику зарплату, запропоновану йому за місяці роботи в Італії.

Декрет в даний час чекає підтвердження і остаточного затвердження в Сенаті, щоб дізнатися які із цих положень будуть введені у життя.

Стаття італійською ТУТ

Читайте оригінал проекту декрету: SCHEMA DI DECRETO LEGISLATIVO RECANTE ATTUAZIONE DELLA DIRETTIVA 2014/36/UE SULLE CONDIZIONI DI INGRESSO E DI SOGGIORNO DEI CITTADINI DI PAESI TERZI PER MOTIVI DI IMPIEGO IN QUALITÀ DI LAVORATORI STAGIONALI.

_________________________________________________________

Більше новин:

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

У зоні ризику землетрусів. Чому саме Італія?

П’ять героїв України, які швидко розчарували народ (ФОТО)