in

Ворог нарощує сили для наступу на сході України – зведення Генштабу

Російські окупанти проводять перегрупування сил для відновлення наступу на сході України, продовжують обстрілювати Харківщину та переміщують сили на території Білорусі.

Джерело: зведення Генерального штабу ЗСУ станом на 12:00 4 квітня

“Ворог продовжує ведення повномасштабної збройної агресії проти нашої держави. Командування противника, з метою підготовки до проведення наступальної операції на сході України, здійснює розгортання елементів оперативної побудови наступального угруповання та нарощує систему управління.

Окупаційні війська проводять перегрупування та намагаються покращити тактичне положення на окремих напрямках на півдні України. Триває формування та переміщення додаткових підрозділів Російської Федерації для участі у бойових діях на території України”.

Читайте також: ЄВРОКОМІСІЯ ЦЬОГО ТИЖНЯ ЗРОБИТЬ КРОК ДО ОТРИМАННЯ УКРАЇНОЮ СТАТУСУ КАНДИДАТА В ЄС

На Волинському напрямку обстановка змін не зазнала, підрозділи збройних сил республіки Білорусь, силами до чотирьох батальйонних тактичних груп, продовжують виконувати завдання з прикриття кордону.

На Поліському напрямку залишається висока імовірність ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури ворожими літаками, що діють з білоруських аеродромів.

Спостерігається переміщення підрозділів Східного військового округу та повітряно-десантних військ з території Білорусі до Росії. Переміщення озброєння, військової техніки та особового складу здійснюється залізничним транспортом і повітряним шляхом.

За наявною інформацією, окремі підрозділи 35-ї загальновійськової армії (Бєлогорськ) та 36-ї загальновійськової армії (Улан-Уде) Східного військового округу розміщені у районах населених пунктів Речиця та Ямполь (Гомельська область Білорусі).

На Сіверському напрямку противник завершив відведення підрозділів зі складу Центрального військового округу на територію Курської області та розпочав їх подальше переміщення.

На Слобожанському напрямку ворог продовжує блокувати Харків, здійснює артилерійські обстріли міста, перегруповує війська. Посилює протиповітряне прикриття важливих об’єктів в районі міста Бєлгород та районів зосередження військ на Харківському напрямку.

Читайте також: ЗЕЛЕНСЬКИЙ ВИСТУПИВ НА ЦЕРЕМОНІЇ НАГОРОДЖЕННЯ «ГРЕММІ»

Для уточнення позицій підрозділів Збройних Сил України противник проводить розвідку в районі населеного пункту Барвінкове із застосуванням БПЛА, також намагається відновити міст через річку Сіверський Донець в районі міста Ізюм. Поблизу населеного пункту Бражківка силами до танкової ротної тактичної групи ворог провів розвідку боєм, успіху не мав, відійшов на раніше займані рубежі.

Залишається висока імовірність нанесення авіаційних та ракетних ударів по цивільних об’єктах Харкова, триває підготовка до наступу в напрямку на Слов’янськ.

На Донецькому та Таврійському напрямках основні зусилля противника зосереджуються в районах населених пунктів Рубіжне, Попасна, підготовці до наступу на Сєвєродонецьк, а також отриманні повного контролю над містом Маріуполь. По ньому ворог 4 квітня завдав 8 авіаційних ударів, тривають вуличні бої. Українські захисники та захисниці тримають оборону міста.

Одночасно противник завершує перегрупування та заміну підрозділів, що втратили наступальні спроможності, з метою відновлення активних наступальних дій.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 1 Середній: 5]

Єврокомісія цього тижня зробить крок до отримання Україною статусу кандидата в ЄС

Італія вислала 30 російських дипломатів, як персони «нон ґрата»