in

Українці на Апеннінах готуються до І Конкурсу української книги в Італії

Конкурс української книги в Італії заснований найбільшим україномовним виданням на Апеннінах – “Українською газетою” для гідного відзначення авторів, які зробили внесок у розвиток українського слова в Італії та вітчизняної видавничої справи. Він має на меті привернути увагу громадськості в Україні до видання книг у діаспорі, сприяти промоції кращих зразків українських видань за змістом, художнім оформленням та поліграфічним виконанням, підвищенню ролі української книги в суспільстві.

Цей важливий захід підтримало Посольство України в Італії.

– У нашу редакцію постійно надходять книги українських авторів, які ми представляємо на сторінках Української газети. – розповідає ініціатор заходу Маріанна Сороневич, головний редактор видання. – За роки нагромадилася ціла бібліотека. Ці видання свідчать про інтелектуальний потенціал українців, які були вимушені покинути Батьківщину, проте вони часто залишаються поза увагою громадськості.

На конкурс приймаються прозові чи поетичні книги українською мовою (авторів, що проживають в Італії, або ж книги написані під час проживання в Італії) надіслані у редакцію „Української газети” до 30 червня 2009 року.
До конкурсних книг додаються лист-звернення до журі, у разі наявності, перелік найзначущіших публікацій про книгу в друкованих ЗМІ, передачах на радіо та телебаченні, відгуки читацької аудиторії на публікації в друкованих ЗМІ, радіо- та телепередачах.

– Після оголошення конкурсу до нас звернулося багато нових авторів. Серед поданих видань – оповідання, романи, книги для дітей, карикатури, гуморески. Та найбільша кількість – це збірки поезій, у яких українські заробітчанки виливають ностальгію за Вітчизною, людські почуття, близькі кожному, – додає Маріанна Сороневич.
При підбитті підсумків, зокрема, враховуватимуться актуальність публікацій книги чи добірки, професійний рівень автора в розкритті порушеної ним теми, оригінальність подачі матеріалу, тираж видання, відгук та інтерес широкої читацької аудиторії, якість поліграфії та обсяг книги, добірки.

Головою журі, що оцінюватиме видання, є Олена Пономарева, професор Римського університету «Ла Сап’єнца». Його членами – Ігор Брусило, другий секретар Посольства України в Італії, відповідальний за питання культурно-гуманітарного співробітництва, та Маріанна Сороневич, головний редактор „Української газети”.
– Цей конкурс демонструє скільки творчих людей втратила Україна через еміграцію. Хоч у цьому можна знайти і позитивний момент – поширення українського слова та культури за кордоном, – завершує пані Сороневич.

Бажаючих взяти участь у конкурсі просимо надсилати два примірники книги з позначкою “На конкурс “Українська книжка року в Італії”, на адресу редакції «Української газети»: Gazeta Ukrainska, via Virgilio Maroso 50, 00142 Roma.

Марія Козачок

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Визначити точне число українців, що потерпіли від землетрусу в Італії, буде неможливо

Зустріч як перший крок до порозуміння