in

У Неаполі розпочала діяльність нова асоціація “Ucraina Onlus”

  Головною метою діяльності асоціації – надання допомоги українцям, що потрапили у скруту в Італії

У неділю 9 грудня 2012 у готелі “UNA” в Неаполі відбулась презентація доброчинної асоціації “Ucraina Onlus”. Головною метою діяльності асоціації є надання допомоги нашим співвітчизникам, які потрапили у біду в Італії.
До того, щоб ця подія могла відбутись найбільше долучились колишні лучанки – сестри Тетяна Жук і Наталя Бернардінскас. Проживши багато років на чужині, вони не з чиїхось слів знають, якою мінливою мое бути доля до наших земляків.

Доклавши багато праці і часу до тяжкої, не раз – невдячної, але такої потрібної і шляхетної справи підтримки наших земляків у потребі, вони зрозуміли, що для надання ефективнішої доброчинності необхідно об`єднати зусилля всіх небайдужих людей. Адже протягти руку допомоги потребуючим її готові не лише вони. Так, до прикладу, значну допомогу при реєстрації Асоціації та організації свята надав наш земляк, білорус із Тернополя Олександр Куксенков. То ж від тепер кожен наш співвітчизник може звернутись до офісу асоціаіції, що знаходиться у Неаполі на площі Гарібальді 26, по допомогу чи пораду. Як то казали наші діди: “Свій до свого по своє”.

Добрим прикладом об’єднання українців є музичний гурт “Розмай”, утворений при асоціації “Onlus”. Ініціатором створення цього самобутнього колективу стала п. Наталя Тарасюк з Луцька. Скрипаль і талановитий оранжувальник, непересічний організатор – вона шукає і знаходить талановитих людей, залучає їх до творчості – співаків, танцюристів, музикантів. З боку – люди, приходячи в гурт, за музикою і танцями, рідною піснею забувають про побутові незручності, проблеми, а з іншого – несуть благу вість, що Україна – не лише постачальних дешевої, хоч і кваліфікованої робочої сили, але й дерава із давніми і великими культурними традиціями, яка не лише не має підстав соромитись свої культурним надбанням, але й показати світові та Італії, зокрема, високі зразки традиційної та класичної музики, української пісні, яка нічим не поступається італійській.

Особливого колориту презентації доброчинної спільноти надали запрошені гості з України. Учасників свята, зокрема, вітали отаман Луцького Козацького Стрілецького Братства, президент Асоціації Стрілецьких Братств України Віктор Федосюк, Голова спостережної ради благодійного фонду “Матері Божої неустанної помочі” Олена Романюк та заступник отамана Львівського Козацького Стрілецького Братства Олександр Ворона. Подячний молебень відслужив митрофорний протоієрей Ураїнської православної церкви Київського патріархату отець Микола Гінайло з Володимира Волинського.

   Серед почесних гостей свята були і промовляли нащадок національного героя Італії Умберто Гарібальді, високі посадовці міста Неаполя та благодійних організацій. Різдвяні подарунки для членів асоціації та всіх гостей свята надала громада церкви Сан-П’єтро Адарам.

Після святкової вечері та танців у ресторані готелю “Una” ще довго лунали українські пісні та колядки, об’єднуючи земляків з цілої України від Луганська до Карпат.

Тетяна Жук, Президент Асоціації

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

«Попелюшка в Неаполі», українська комедія про пороки італійських сімей

Україна та Сан-Марино підписали угоду про співпрацю