in

Грищенка на V Всесвітньому форумі українців обізвали “московським москалем”

Під час виступу Грищенка на Всесвітньому форумі українців, його обізвали “московським москалем”, а виступ Левка Лук’яненка взагалі заборонили. У п’ятницю, 19 серпня, міністра закордонних справ Костянтина Грищенка в ході виступу на V Всесвітньому форумі українців назвали “московським москалем”.

У цей час міністр зачитував привітання учасникам форуму від президента Віктора Януковича.

Під час виступу Грищенко в залі театру опери та балету, де проходить форум, пролунали крики одного з учасників “Українці! Чи довго ми будемо слухати цього московського москаля?”.

Тут же в залі почулися крики “Ганьба!”. Після втручання головуючого форум продовжився. Однак, коли подібні крики повторилися в залі знову, учасники форуму стали кричати, щоб їм не заважали слухати.

Тим не менш, промова міністра кілька разів переривалася вигуками “Ганьба!”. Коли Грищенко зачитував привітання президента, два учасники форуму вийшли на сцену з плакатом “бандократії – геть!”.

Це було сприйнято оплесками у залі. Учасники також кричали “Ганьба президенту України! Ганьба Януковичу!”.

У свою чергу, один з членів президії форуму Дмитро Павличко, звертаючись до учасників, зазначив: “Ми вміємо кричати” Ганьба! “, Але не вміємо об’єднуватися. У цьому наша вина. Не треба кричати” Ганьба!”.

На Форумі заборонили виступ Лук’яненка

На Всесвітній форус українців не допустили представників ВО “Тризуб” і ГО “Спільна справа”.

“Нам голова Української всесвітньої координаційної ради Дмитро Павличко особисто виділив 15 запрошень. Інший член цієї ради Михайло Ратушний нам ці запрошення не дав. Павличко підтвердив, що Ратушний відмовився видати нам запрошення, тому що тут має бути президент. З цих же міркувань заборонили виступати Левку Лук’яненку”, – сказав координатор “Спільної справи” Олександр Данилюк.

Слід зазначити, що Всесвітній форум українців відбувається один раз на чотири роки. Перший пройшов у 1990 році.

Головною вимогою цьогорічного форуму до президента Віктора Януковича є “припинити політику деукраїнізації України, що її здійснює Міносвіти та інші держустанови, які згортають використання української мови, українського медіапростору, принижують українську церкву, наступають на свободу слова, права людини”.

Головною вимогою форуму до уряду України є “створити Комітет у справах закордонного українства”. Це має бути центральний держорган, який повинен здійснювати державну політику України щодо закордонних українців.

Натисніть, щоб оцінити цю статтю!
[Усього: 0 Середній: 0]

Папа Римський особисто привітав українців з ХХ Днем Незалежності

Тігіпко обіцяв виплатити пенсію українцям за кордоном